EMBAY MEDYA Google Adwords

Embay Medya

Google Adwords

Google AdWords nedir ne işe yarar online reklamcılıkta kullanılan bir modeldir. Bu kapsamda internet ortamına reklamlar verilerek firmaların, ürünlerinin tanıtımları gerçekleştirilir. Google’un yanı sıra YouTube gibi platformlar üzerinden de gerçekleştirilebilir. 2000 yılından bu yana aktif olan Google AdWords her geçen gün çok sayıda firma ve işletme tarafından kullanılır. Zira internet 7/24 aktif olarak kullanıldığı için reklamlarınızın insanlar verimli şekilde ulaşmasını sağlar. Böylece zaman ve mekan fark etmeden herkese ulaşabilir; aldığınız sonuçları en üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra düşük maliyetli olduğu için bütçe planlamanızda da size yardımcı olur. Eğer Google AdWords reklamlarınızı daha planlı ve doğru bir şekilde oluşturmak, bunun için bütçenizi verimli şekilde kullanmak istiyorsanız, firmamız size alanında en iyi sonuçları sunar. Reklam projeleriniz için iletişime geçerseniz hem ayrıntıları öğrenebilir hem de profesyonel önerilerle en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Nedir?

Reklamlar günümüzde bir ürünün ya da firmanın tanıtımı için kullanılır. Geleneksel reklamcılıkta gazeteler, dergiler, radyolar, televizyonlar, billboard’lar gibi seçeneklerden yararlanılır. Ancak AdWords bunlardan tamamen farklıdır. İstediğiniz reklamlarınız, internet üzerinde yayınlanır. İnternet global çapta kullanıldığı için böylece hedef kitlenize daha verimli ve aktif bir şekilde ulaşabilir; reklamınızın sonuçlarını en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz reklam türleri farklı seçeneklere sahiptir. Ana hatlarıyla bunlar,
 1. Yeniden Pazarlama Reklamları,
 2. Alışveriş Reklamları,
 3. Görüntülü Reklam Ağı,
 4. Arama Ağı Reklamları,
 5. YouTube Reklamları şeklindedir.
Google Reklam kullanılırken ilk önce bir planlama gerçekleştirilir. Hedef kitle belirlenerek buna en iyi nasıl ulaşılacağı planlanır. Böylece reklamlar en olumlu sonuçları sağlar. Reklamlarda bütçe kişiler tarafından belirlendiği için size uygun çözümler oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan bütçenin ne kadar olduğu değil bunun nasıl değerlendirildiğidir. Zira yanlış değerlendirilen bir bütçe ile hiç sonuç almamanız olasıdır. Eğer en iyi çözümlere doğru bir şekilde ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google AdWords Nasıl Kullanılır?

Google reklamları pratik bir şekilde kullanılır. Ancak interneti milyonlarca kişinin her gün kullanması, AdWords ile tümüne ulaşabileceğiniz anlamına gelmez. Planlama doğru yapılmazsa görüntülemeler daha az olacaktır. Bu nedenle ilk olarak reklamınız için bir hedef kitle belirlenmelidir. Ardından da buna uygun bir reklam kampanyası hazırlanır. Marka tanınırlığı, erişim, ürün ve marka, potansiyel müşteriler ve kurumsal sitenin trafiği değerlendirilir. Ardından kampanya türü belirlenir. Bunlar temel hatları ile arama, görüntülü reklam ağı, alışveriş, keşif ve video şeklindedir. Tamamlanması ile beraber,
 1. Tanıtımların ne kadar süre olacağı,
 2. Dil ve konum hedefleri,
 3. Günlük bütçe,
 4. Teklif stratejisini tespit etme,
 5. Ağ hedefleme gibi opsiyonlar incelenir.
Google AdWords ile bundan sonra reklama uygun anahtar kelimeler incelenir. Bunlar sayesinde hem hedef kitlenin geniş tutulması hem de reklamın daha görünür olması sağlanır. Reklamla ilgili metinlerde de bunlar kullanılır. Tüm ayarlamalar yapıldıktan ve reklam yayınlandıktan sonra düzenli aralıklarla kontrol yeterlidir. Böylece sonuçların nasıl olduğu ayrıntılı görülebilir ve buna göre gerekli adımlar alınabilir.

Google Adwords Hangi Avantajlara Sahiptir?

Google ADS reklam verme, geleneksel reklamcılığa göre daha fazla kişiye aynı anda ulaşmanıza yardım eder. Zira internet her gün yoğun olarak kullanılır. Böylece hedef kitlenize ulaşmak için hangi dergiyi kullanabileceğiniz, televizyon ve radyoda hangi saatlerde yayın yapılabileceği gibi konularla uğraşmanız gerekmez. Zira sistem iş yerinde olsa bile herkese anında ulaşmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra şu avantajları da yer alır;
 1. Bütçe harcamasına dair analizler yapılabilir.
 2. Çevrimiçi satışlarınızı yükseltebilirsiniz.
 3. Dil hedeflemesi yapılabilir.
 4. Reklamı oluştursanız bile sonraki tarihlerde anlık değişikliklerde bulunabilirsiniz.
 5. Konum hedeflemesi yapılabilir.
Bununla beraber Google AdSense ile en iyi sonuçları almak için belirttiğimiz üzere reklamların doğru bir şekilde hazırlanması gerekir. Hatalı planlamalar istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olmaz. Bunun yanı sıra reklamda kullanılan anahtar kelimeler de doğru kullanılmalıdır. Böylece daha kısa sürede size en uygun sonuçları almanız mümkündür. Firmamız başlangıcından sonuna kadar tüm süreçleri başarılı bir şekilde yöneterek, reklamlardan istediğiniz sonuçları almanızı sağlar.

Google AdWords Reklam Türleri Neler?

Google AdWords reklam türleri birbirine göre farklılık gösterir. Bunların her biri incelenmeli, böylece firmalara en uygun olan çözümler keşfedilmelidir. Bu sayede daha fazla sonuç almanız mümkündür. Günümüzde en yaygın kullanılan türler aşağıdaki gibidir;
 1. Metin Reklamlar: Ürünleri Google ağıda tanıtmak için kullanabileceğiniz bir seçenektir. Arama sonuçlarında Google Arama İş Ortakları sayfasında görünür.
 2. Görüntülü Reklam: İnternet aracılığıyla farklı reklam seçenekleri ile iletişim kurma fırsatı verir. Kişiler internette dolaşırken, video izlerken ya da mobil uygulama kullanırken bunları görebilir.
 3. Video Reklamlar: Genellikle mobil uygulamalarda ve YouTube gibi platformlarda görülür. Bu videolar kısa sürede anlaşılacak, gerekli mesajı verecek şekilde dikkatli hazırlanmalıdır.
 4. Alışveriş Reklamları: Sitede bulunan belirli ürünlere dair ayrıntılı bilgiler ve resimler içerir. Böylece müşterilerinize gerekli bilgileri vermek amaçlanır.
Google AdSense içinde bunların her biri ayrı yapıda olsa da dikkatli bir şekilde planlanması gerekir. İlk olarak müşterilerin ihtiyaçları dinlenmeli, buna en uyun olan seçeneğe karar verilmelidir. Böylece en iyi sonuçlara verimli şekilde ulaşabilir, karınızı arttırabilirsiniz.
Bant Reklam Örneklerimiz
Yukarı Çık
Kapat Yakınlaştır
Context Menu is disabled by theme settings.