EMBAY MEDYA Advertorial Reklam

Embay Medya

Advertorial Reklam

Advertorial reklam nedir, tanıtımı gerçekleştirilen ürün üzerine bilgi veren reklamları adlandırır. Bunlar görsellerle desteklenerek reklamdan alınan sonuçlar arttırılır. Hızlı bir şekilde gelişen reklam dünyasında bilginin büyük önemi vardır. Özellikle bazı ürünlerde kişiler öncelikle üzerine bilgi sahibi olmayı talep eder.

Advertorial reklamlar sayesinde bunu müşterilerinize en iyi şekilde sunabilirsiniz. Bu reklam türleri başta e-ticaret olmak üzere birçok yerde tercih edilmektedir. Bu kapsamda ürünlerin, hizmetlerin tanıtılması amaçlanır. Reklam da bu çerçevede gerçekleştirilir.

Bu kapsamda ürünün içeriğinde ne olduğu, ne fayda sağladığı, neye hizmet ettiği ve ne kullanılarak üretildiği gibi konulara değinilir. Böylece müşterilere istediği tüm sonuçlar ayrıntılı olarak sunulur. Firmamız Advertorial Reklamlarda en iyi sonuçlara ulaşmanız için profesyonel ve titiz çalışmalar gerçekleştirmektedir. Eğer iletişime geçerseniz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Advertorial Reklam Hangi Türlere Sahiptir?

Advertorial reklamlar geleneksel reklam kanallarında ortaya çıkmış olup ilk olarak gazete ve dergi gibi kanallarda yayınlanmıştır. Bunlar görsellerle zenginleştirilerek kullanıcılara sunulmuştur. Ancak sonradan değişiklikler meydana gelerek e-ticarette ve dijital ortamlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Bu reklamlar bilgi amaçlı olduğu için kişileri uzun videolar ile sıkmamak hedeflenir. Buna yönelik olarak 60 ile 90 saniye arasında çözümler sunulur. İçerisinde tanıtılan ürün hakkında ayrıntılı veriler sağlanmaktadır.

E-ticarette kullanılırken bu reklamlar, sponsorlu içerik olarak betimlenir. Müşterilerin taleplerine göre hazırlanmakta olup sadece metin şeklinde değildir. Aynı zamanda statik görsel veya video şeklinde de olabilir.


Advertorial Reklam Neden Kullanılır?

Firmalar bazı durumlarda ürünlerini, hizmetlerini tavsiye etmek için değil onları tanıtmak, hakkında bilgi vermek için de reklam kullanabilir. Burada devreye giren Advertorial reklamlar, aranan çözümleri sunar. Geleneksel reklamlara göre daha fazla bilgi vermeyi amaçlar. Bu bakımdan doğal olarak bilgiler ne kadar ayrıntılı verilirse, alacağınız sonuçlar da o kadar fazla olacaktır.

Bu reklam türünün ilk amacı, tanıtılan ürünü ya da hizmeti, belirli seviye üzerindeki kişilere tanıtmaktır. Bu nedenle daha özel bir yapıları yer almaktadır. Zira konuya ilgisi olmayan kişiler bu reklamları izlemeden geçebilir.

Aynı zamanda bu çalışmalar içerisinde call-to-action da gerçekleştirilir. Böylece müşterilere ürüne yönelik harekete geçirmek amaçlanır.


Advertorial Reklam Hangi Özelliklere Sahiptir?

Advertorial reklamlar tamamen ürüne , hizmete veya markaya odaklanır. Bu yönüyle daha iyi tanıtımların yapılması mümkündür. Tanıtımların hedefi ilgili ürün veya marka hakkında bilgi vermeyi amaçlar.

Bu gerekli ürün ayrıntılar, bilimsel ve ikna edici detaylar ile birleştirilir. Böylece daha iyi çözümler sunulması amaçlanır. Farklı formatlar kullanılabildiği için kampanyanın farklı aşamalarında kullanılma özelliği vardır.


Advertorial Reklam Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal reklam nedir farklı türlerde hazırlanır. Bunlardan bir tanesi de Advertorial reklamlardır. Bu reklamların yapılması için ilk olarak müşterilerin iletişime geçerek, kampanya hakkında ayrıntılı bilgi verilmesi gerekir.

Bundan sonra ilk olarak hedef kitle belirlenir. Zira Advertorial reklam kapsamlı ve özel olduğu için özenli seçilmesi gerekir. Eğer hatalı bir işlem gerçekleştirilirse aranan çözümler elde edilemez. Hedef kitlenin belirlenmesi ardından, kullanılacak metin ve dil belirlenir.

Her ne kadar bu çalışmalar reklam kapsamında olsa da geleneksel olmadığı asla unutulmamalıdır. Zira bunlara göre daha fazla bilgi içerir ve özel bir kesime hitap eder. Bundan sonra da reklam mecrası seçilir.

Ancak bu dikkatli bir şekilde gerçekleşmelidir. Odaklanan ürün ve yayınlanan ortamın uyumlu olması, en iyi sonuçlara ulaşılmasına yardım eder.

Son olarak Advertorial reklamlar uzman ve profesyonellik gerektiren çalışmaları kapsar. Bu sebeple reklamcılık sektöründe uzmanlar ile çalışılması gerekir. Kurumsal bir şekilde çalışan firmamız, profesyonel ekipleri ve tecrübesi ile reklam kampanyalarınızdan en iyi çözümleri almanıza yardımcı olur.


Advertorial Reklamların Avantajları Neler?

Advertorial reklamlar içinde çok sayıda avantajlar bulundurur. Bunlardan biri maliyettir. Bu kampanya türleri geleneksel seçeneklere göre daha düşük maliyetlere sahiptir. Büyük bütçeler ayırmadan hazırlayabilir, size en uygun mecralarda yayınlayabilirsiniz.

Adverdorial reklam, kullanıcıları doğrudan hedef alır. Bunun için tüm bilgiler sadece ikna edici değil aynı zamanda bilgi vermeye yöneliktir. Dolayısıyla sadece tanıtım amacı bulunmaz. Ayrıca bu çalışmalar internet ortamında da birçok artı kazandırır.

Bunlardan birincisi SEO çalışmaları için uygun bir ortam sağlar. Böylece doğru metin çalışmaları ile arama motorunda daha üst sıralara ulaşmanız mümkündür. Bu bakımdan Advertorial reklamlar genel tanıtım stratejisinin bir parçası olarak da kullanılabilir.


Advertorial Reklam Modelleri Nasıl Oluşturulur?

Advertorial reklam, firmaların gereksinimlerine uygun bir şekilde hazırlanır. Bu kapsamda Advertorial reklam örnekleri ürünün detaylı bir şekilde anlatılmasını amaçlar.

Örneğin bir saç bakım ürünü ithal ediyorsanız ve bunun içeriğini, faydalarını, nasıl kullanılması gerektiğini kadınlara belirtmek istiyorsanız, buna dair bir hazırlık yapmanız gerekir. İlk olarak saç bakım uzmanı ışığında ürünün özelliklerine dair bilgiler sunulmalıdır. Aynı şekilde saç bakım uzmanı tarafından hazırlanan bir içerik de oluşturulabilir.

Bu sadece metinler kullanılarak oluşturulmaz. Aynı zamanda görsel ve video formatları da kullanılabilir. Bu nedenle birçok seçenek sunar. Firmamız tüm reklam çalışmalarında detaylı ve titiz bir süreç gerçekleştirir.

Bu doğrultuda ayrıntılı bir sektör ve rakip araştırması yaparak verimli sonuçlar almanıza yardım eder. Eğer bu çözümlerimizden yararlanmak istiyorsanız iletişime geçerseniz ayrıntılı bilgi alabilir, Advertorial reklam örnekleri hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Advertariol Reklam Örneklerimiz
Yukarı Çık
Kapat Yakınlaştır
Context Menu is disabled by theme settings.