EMBAY MEDYA Klip Çekimi

Embay Medya

Klip Çekimi

Klip Çekimi ile Müziğinizi Çok Daha Etkili Hale Getirin!

Klip nedir? Sorusuna verilebilecek en basit yanıt şu şekildedir. Reklamsal ya da sanatsal amaçla çekilen, görüntüyle sesin bütünleştirilmesiyle oluşturulmuş kısa filmdir. Albüm çıkaran tüm sanatçılar şarkılarını ve isimlerini kitleye duyurabilmek için klip çekimi gerçekleştirirler. Bu sayede gün içerisinde belli periyotlarda tüketiciyle karşılaşmış olurlar. Çekimlerde dikkat edilmesi gereken iki önemli faktör vardır.

Biri klip senaryosunun müzikle uyum içinde olmasıdır. Diğeri de hayal edilen senaryonun klip çekim teknikleri ile süslenmesidir. Daha sonraki detaylarda ise oyuncuların performansı, saç-makyaj tasarımında etkileyicilik, mekânın cazibesi ve montajın başarısı gelir. Tüm aşamalar tamamlandığında da ortaya kaliteli bir film çıkar.

Şarkıyla Hikayenin Buluşması

Klip senaryosu yazılmadan önce senaristimiz şarkıyı özümser, sözlerinde anlatılan duyguyu hisseder ve hayalinde canlandırmaya başlar. Hatta söz yazarıyla bir araya gelmesini tavsiye ediyoruz. Onların anlatacağı hikaye senaristimiz içinde iyi bir çıkış noktası oluşturabilir.

Senaryo yazmaya başlamadan önce;

  • Klip senaryosu hazırlıyoruz.
  • Kaç kişinin rol alacağını belirliyoruz ve ana karakterleri çıkarıyoruz.
  • Stüdyoda mı yoksa dış mekanda mı geçeceğine karar veriyoruz.
  • Hikâyesini ve çekim detaylarını bütçe doğrultusunda belirliyoruz.
Bant Reklam Örneklerimiz
Yukarı Çık
Kapat Yakınlaştır
Context Menu is disabled by theme settings.