EMBAY MEDYA Sponsor Reklam

Embay Medya

Sponsor Reklam

Sponsorlu reklam ne demek sosyal medya platformlarında yayınlanan reklamlardır. Ancak günümüzde yaygın olarak sosyal medya reklamları olarak tanınır. Haber akışında sağ ve sol sütunlarda görülmekte olup bir bütçe doğrultusunda, bir hedef kitleye göre yayınlanır. Sosyal medya platformları günümüzde yaygın ve yoğun bir şekilde kullanılır. Dolayısıyla firmanızı ve ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtmak istiyorsanız, 7/24 kullanılan bu ortamlar sayesine hedef kitlenize daha iyi bir biçimde ulaşabilirsiniz. Sponsorlu reklamlar günümüzde her sosyal medya platformu için verilebilir. Bu reklam kampanyalarında önemli olan bütçenizin ne kadar olduğu değil, doğru kullanılıp kullanılmadığıdır. Firmamız sponsor reklam çalışmalarınızı titiz bir şekilde yöneterek en iyi sonuçlara almanıza yardımcı olur.

Sponsorlu Reklam Türleri Nelerdir?

Sponsorlu reklamlar, sosyal medya platformları üzerinden verilir. Bunun için farklı reklam türleri yer alır. Her biri farklı amaçlara yönelik kullanılır. Sponsor reklam bu kapsamda şu seçeneklere sahiptir;
 1. Clicks to Website: Bu aşama esnasında amaçlanan, kullanıcıları sitenize çekmedir. Bu çerçevede internet sitenize daha fazla tıklama alabilir, sıralamanızı olumlu şekilde arttırabilirsiniz. Böylece performansı görülür bir şekilde yükseltebilirsiniz.
 2. Page Post Engagement: Bu formatta amaç gönderileri ön plana çıkarmadır. Böylece etkileşim sayılarını yükselterek en iyi sonuçları alabilirsiniz.
 3. Website Conversions: Bu kapsamda satış sayısını, üyelik sayısını ve abonelik sayısını yükseltmeniz mümkündür.
 4. Page Likes: Bu kapsamda kullanıcıların sayfaya çekilerek beğenilerin arttırılması amaçlanır.
 5. App Engagement: Eğer amaç bir uygulamanın yüklenmesi ve kullanılması sağlanır.
 6. Local Awareness: Konum özelliği ile özel bir lokasyona hitap edebilirsiniz.
Firmamız gereksinimlerinizi en iyi şekilde analiz ederek sosyal medya reklamlarınızdan en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur. Böylece Facebook sponsorlu reklam da dahil tüm kampanyalardan en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamları Daha Etkili Yapmak İçin Neler Yapılmalı?

Sosyal medya platformlarına reklam vermek, günün her saatinde görüntülenmenize olanak sağlar. Eğer verdiğiniz reklamlar daha fazla verim almak istiyorsanız, Facebook sponsorlu reklam verirken şunların yapılması gerekir;
 1. Conversion Piksel Bu uygulama ile kampanyalarda hedef kitle oluşturma, reklamları optimize etme, trafik ölçme gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Bu kapsamda Facebook dışındaki platformlardan da tkaip edilmenize olanak tanır.
 2. Unpublished Page Post: Bu reklam üründe göndeiryi önceden paylaşmış olmaz gerekmez. Reklamı hazırladıktan sonra gerekli işlemleri sağlamanız mümkündür. Bu sayede belirli bir kitlenin görebileceği içerikler oluşturabilirsiniz.
 3. News Feed: Sponsor reklam içinde bunlar büyük bir avantaj sağlar.
Bu reklam türleri sayesinde kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam Avantajları Neler?

Sponsorlu reklamlar düşük maliyetli bir yapıya sahiptir. Bu kapsamda daha uygun fiyatlar ile daha fazla kişiye rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra reklam araçlarında kaç kişiye ulaştığını da görebilirsiniz. Böylece Facebook sponsorlu reklam yönetimini en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kampanya için gün gelmeden reklam yaparak, hedef kitlenizi daha fala meraklı tutabilirsiniz. Reklamlarınızı daha kolay kontrol ederek, gerekli ayarlamaları daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şu gibi artılardan da yararlanabilirsiniz;
 1. Hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 2. Reklamlarınızı 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.
 3. Rakiplerinizin reklamlarını inceleyerek buna uygun adımlar atabilirsiniz.
 4. Belirli bir lokasyon ya da demografiye yönelik olarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Firmamız sponsor reklam ile en iyi sonuçlara kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olur. Eğer reklam kampanyası hazırlıyorsanız iletişime geçerek en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Sponsorlu reklamlarda daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız, nelere dikkat etmeniz gerektiği de bilinmelidir. Bu Instagram sponsorlu reklam da dahil olmak üzere hepsinde geçerlidir. Bunlardan birisi boyuttur.
 1. Her sosyal medya platformunda reklam verilirken belirli oranlar vardır. Ayrıca çözünürlük de görsel boyut kadar önemlidir. Böylece hedef kitlenize daha iyi hitap etmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıdaki maddelere de özen gösterilmesi şarttır;
 2. Açıklama: Reklam fotoğrafı altında yer alan açıklamalar dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Maksimum 300 karakter olması gerekir. Ancak öz bir şekilde 125 karakter ile de hazırlanabilir.
 3. Görsel yazısı: Reklamda kullanılan görselin üzerine yazılan yazılar, görselin yüzde 20’sini geçmemelidir. Aksi durumda spam olarak algılanabilir. Bu da reklamı olumsuz bir şekilde etkileyecektir.
 4. Video reklam: Video reklamlar, sosyal medyada daha fazla ilgi görür. Bu nedenle bu tür olan seçeneklere dikkat edilmesi gerekir. Reklam süresi doğru bir şekilde değerlendirilmeli, izleyici sıkılmadan içerik oluşturulmalıdır.
 5. Görsel seçimi: Sosyal medya platformunda kullanılan görseller reklam ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca bir odak noktası bulunmalıdır. Görsel aynı şekilde anlaşılmayacak kadar yoğun ve karmaşık olmamalıdır.
 6. Görsel ve marka: Instagram sponsorlu reklam ve diğer sponsorlu reklamlar hazırlanırken kullanılan görseller, markanız ile uyumlu olmalıdır.
 7. Hedef kitle: Sosyal medya reklamlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız, hedef kitlenin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Örnek olarak makyaj malzemesi sunacaksanız, kadınlar için özel bir şekilde hazırlanmalıdır.
 8. Hikaye: Sponsorlu reklamları bir hikaye şeklinde, konsept paylaşımlar ile yapmanız da mümkündür. Bu kapsamda bir örgü oluşturarak hedef kitlenize daha iyi sonuçlar sunabilirsiniz.
Sosyal medya ve reklam alanında profesyonel bir kadroya sahip olan firmamız, reklam çalışmalarınızı özel bir şekilde değerlendirerek en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur. Facebook ve Instagram reklam çalışmalarınız için iletişime geçerseniz, markanızı ve ürünlerinizi sosyal medyada en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.
SPONSOR Reklam Örneklerimiz
Yukarı Çık
Kapat Yakınlaştır
Context Menu is disabled by theme settings.