EMBAY MEDYA Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Embay Medya

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Bir sosyal medya hesabı nasıl yönetilir? Günümüzde bir sosyal medya hesabı sahibi olmak oldukça kolaydır. Ücret ödemeden dakikalar içinde açarak bu dünyaya katılmanız mümkündür. Ancak bir işletme hesabı açacaksanız ve markanızı, firmanızı tanıtmak istiyorsanız tüm adımlarınızı dikkatli atmanız ve bir strateji planlamanız gerekir. Bunun için de kullandığınız dilden ürettiğiniz içeriklere kadar her şeye özen göstermeniz gerekir. Bu beraberinde her gün uzun saatler ayırmanızı zorunlu hale getirir. Ancak firmalar yapıları gereği buna gereken önemi veremeyebilir. Bu durum sosyal medyada hesabınız kötü tanıtılacağı için tanınırlığınız olumsuz etkilenecek, potansiyel müşterileriniz kaybedilecektir. Eğer sosyal medyaya daha iyi uyum sağlamak istiyorsanız firmamız kurumsal ve yenilikleri takip eden yapısı ile en iyi çözümleri almanızı sağlar. Sosyal medya yönetimi ne iş yapar kapsamında hesabınızla ayrıntılı bir şekilde ilgilenerek geliştirilmesi sağlanır.

Sosyal Medyanın Firmalar İçin Faydası Nedir?

Günümüzde Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesapları dünya çapında, her gün yaygın bir şekilde kullanılır. İnsanlar saatlerini burada geçirdiği için oldukça hareketli bir yapısı vardır. Dolayısıyla doğru bir şekilde kullanırsanız, ücretsiz açabileceğiniz bir hesap ile firmanızın tanıtımını 7/24 yapabilir, hedef kitlenizi geliştirebilirsiniz. Potansiyel müşterilere daha kolay ulaşarak, gerçek müşteriler haline getirebilirsiniz. Sosyal medya yönetimi ile tüm bunlara en iyi şekilde ulaşabilirsiniz. Doğru yapılan bir plan ve strateji sayesinde rakiplerinizi takip edebilir, ne yaptıklarını görerek buna uygun önlemleri alabilirsiniz. Sektörünüzdeki gelişmeleri yakından inceleyerek haberdar olabilirsiniz. Hedef kitlenizi ve müşterilerinizi arttırarak satış potansiyelinizi yükseltebilir, böylece kara geçebilirsiniz. Kurumsal sosyal medya yönetimi sayesinde firmanızı daha hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetiminde Neler Yapılır?

Sosyal medya hizmetleri firmanın gereksinimleri ve ihtiyaçları kapsamında gerçekleştirilir. Tüm bunlar ilgili sosyal medya platformunun yapısıyla birleştirilerek en iyi sonuçlar alınır. Ana hatları ile sunulan hizmetler, aşağıda olduğu gibidir;
 1. Kurum için istenen platformda bir sosyal medya hesabı açılması
 2. Müşteri sadakatinin elde edilerek, yeni müşterilerin kazandırılması
 3. Firmanın ve ürünlerinin hedefleri kapsamında bir kitle belirlenerek, takip etmelerinin sağlanması
 4. Sosyal medya hesabı üzerinden, internet sitesine ziyaretçi çekilebilmesi
 5. Yapılan çalışmalar sonucunda marka bilinirliğinin arttırılması
 6. Firmanın da onayı ile kampanyalar ve ödüller verilerek, cazip bir platform sunulması
 7. Aylık şekilde performans raporlarının teslim edilmesi
 8. Firmanın yapısına uygun içerikler, metinler, görsellerin hazırlanarak paylaşılması
 9. Hesapta güncelleme yapılması
Tüm bunlar sayesinde kurumsal sosyal medya yönetimi detaylı bir şekilde hesabınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olur. Firmamız sosyal medya üzerine deneyimli ekipleri ve kurumsal yapısı ile en iyi sonuçlara kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Yönetimini Avantajları Neler?

İnternet sistemleri günümüzde oldukça gelişmiş, dünya çapına yayılmıştır. Bu bakımdan sosyal medya platformları, insanlara internet üzerinde bir araya gelerek birbiriyle etkileşim kurmalarına, haberleşmelerine izin vermektedir. Her gün yoğun şekilde kullanılmaları ve popüler olması sebebiyle, sosyal medya firmalara büyük avantajlar sunar. Ancak burada dikkatli olmak gerekir. Zira yanlış adımları atarsanız, sosyal medyada kısa süre içerisinde kötü tanınabilir, kalitesiz ve önemsiz bir firma izlenimi uyandırabilirsiniz. Hatalı bir paylaşım büyük sorunlara neden olabilir. Bu nedenle sosyal medya yönetimi bu platformları daha iyi şekilde kullanmanıza olanak tanır. Bu çerçevede görebileceğiniz avantajlar şu şekildedir;
 1. Doğru reklam ve paylaşımlar ile tanınırlığınız ve ürün & hizmetlerinizin tercih edilmesi sağlanır.
 2. Asıl planınızdan daha yüksek sayıda kitleye ulaşılabilir.
 3. Hesabınızı daha kaliteli bir yapıya getirmenize yardımcı olur.
 4. Tüketici kitlenize çekici bir hesap sunularak, sizi tercih etmelerine yardım edilir.
 5. Ulaştığınız kitleyi kısa sürede arttırmanıza yardım eder.
Böylece kurumsal sosyal medya yönetimi ile firmanıza ve markanıza büyük değerler katabilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Üstelik bu esnada sosyal medya için zaman ayırmanız da gerekmez.

Sosyal Medya Yönetiminde Nelere Dikkat Edilir?

Sosyal medya yönetimi dikkatli bir şekilde yapılması gereken işlemleri kapsar. Zira küçük bir hata bile ciddi sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla bunların en başında yaşanmaması için şunlara özen gösterilir;
 1. Her sosyal medya platformları dinamiğini farklı yapılardan alır. Facebook metin paylaşımını daha çok ön planda tutarken; Instagram ağırlıkla fotoğraf ve video paylaşımı üzerinedir. Bu nedenle kurumsal hesabınız hangi platformdaysa; bunu tam anlamalı ve doğru bir kullanım yapmanız gerekir. Zira bu durum, ne kadar sonuç alacağınızı belirler.
 2. Müşterilerinizi her gün dinlemez ve geciktirirseniz, bu bir memnuniyetsizlik oluşturur. Mesajları her gün incelemek ve uygun cevaplar vermek, daha iyi sonuçlar almanıza yardım eder.
 3. Her ne kadar kurumsal da olsanız; sosyal medya kullanıcıları aşırı ciddi kurumsal hesapları sıkıcı bulur. Ancak bunu kaybederseniz ciddi görmez. Dolayısıyla ikisinin arasını tutturmanız gerekir.
 4. Sosyal medya hesaplarında farklı trendler vardır ve her birinde farklılaşır. Her ne kadar ürün ve hizmet paylaşımı da yapacak olsanız; bunlar trendlere uygun olmalıdır.
 5. Başarılı sonuçlara ulaşmak için temel olarak takipçi ve etkileşim gibi istatistiklerinizin arttırılması gerekir. Bunun için de paylaşımlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Paylaşımları düzgün planlamalı, kareye girecekleri ve neler yazılacağını hesaplamalı; ardından düzenleme programları ile son noktayı koyup, paylaşmanız şarttır.
Firmamız tüm çalışmalarınızı büyük bir titizlik ve dikkat ile gerçekleştirerek, en iyi sonuçlara kısa süre zarfında ulaşmanıza yardımcı olur. Eğer bizimle iletişime geçerseniz, en iyi çözümlere hemen ulaşabilirsiniz.
Bant Reklam Örneklerimiz
Yukarı Çık
Kapat Yakınlaştır
Context Menu is disabled by theme settings.