Ulusal TV Reklam Rezervasyon

Ülkemiz ve Dünya da TV Reklam Sektörü

Dünyada var olmuş tüm reklam modelleri arasında değerini kaybetmeyen hatta digital reklam modellerine entegre olması ile birlikte kıymetini artıran TV Reklamları markalara değer katıyor. Reklam verenlerin, konvansiyonel reklam araçları içinde en çok tercih ettikleri TV Reklam ,ülkelerin sosyo ekonomik ve sosyo kültürel eğilimlerine göre biçimleniyor. TV Reklam sağladığı fayda bakımından rakiplerine (gazete, radyo, outdoor vb.) nazaran reklam verene daha fazla avantaj sunmaktadır.

TV Reklam; Geniş hedef kitleye ulaşır, TV’de Reklam verilen programın seçimi ile Hedefleme, Prestij, Güven Marka değerinde belirgin artışlar, Rekabette avantajlar sağlayarak müşterisini memnun eder.

2002 Yılından Bu Güne Türkiye de TV Reklam Sektörü!
Rtük ( Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ) yayındığı bir raporda 2002 Yılında Türkiye de Uydu TV (U-TV) lisansına sahip Televizyon Kanalı sayısı 67 olarak belirtilmiş. Günümüzde Güncel 2018 TV Kanalları sayısı 293 ‘e ulaşmış durumdadır.

Popüler Programlarda TV Reklam Yayınlayın

dirilis-ertugrul-images
cukur-dizisi-images
Payitaht-Abdulhamid-images
cukurova-dizisi-images

TV Reklam Hedefleme ve Kitle Analizi Sağlama

TV ’de Reklam yayınlamayı düşünen firmalar öncelikle bir TV Reklam Ajansı yani TV Reklam Medya Satınalma Ajansı ile yola başlamalıdır. TV Reklam Ajansı reklam verenle birlikte doğru hedef kitleyi belirlemelidir. Buna göre sistematik verilerle hangi TV Kanalı ve hangi saatlerde hedef kitleye ulaşılır göstermektedir.

TV Reklam Ajansı yayınlanacak TV Reklam planı için hedef kitleyi iyi anlamış olmalıdır. Ajansın reklam verenden hedef kitleyle ilgili aldığı bilgilerle tam hedef kitle uyumu sağlaması en önemli kriterdir. TV Reklam hedef kitlesi, izleyicinin ; Gelir seviyesi, cinsiyeti, yaş grubu, eğitim seviyesi, coğrafi ve demografik yapısıyla belirlenmektedir. Ürün ve/veya hizmetlerinizin hitap ettiği kullanıcı kitlesine en yakın varyasyonlar bu sistem içinde kullanılmaktadır.

Ardından belirlenen hedef kitlenin bazı özel TV reyting raporlar yardımıyla hangi saatte hangi programı izlediği net bir şekilde reklam verene sunulur. Böylece TV Reklam kampanyasının bu ayağı tamamlanmış olur. TV Reklam Ajansı bu çalışmayı yapmazsa tam bir kör döğüşü ile müşterisine zaman, para ve prestij kaybettirir.

Örneğin bir GSM operatörü genç veya öğrenci hedef kitleye ait bir ürün sunuyorsa TV Reklamlarını belirli TV Programları ve buna özgü saatlerde yapıyor. Ya da bir mobilya firması bayan hedef kitleye göstermek isterse hafta sonu magazin programlarında markasına değer katıyor.

tv-reklam-images

TV Reklam Süreci Nasıl İşliyor

4 Adım da TV Reklam Yayınlamak!

TV Reklam Programınızı Seçin
Özgün Reklam Filminiz Onaylansın
Reklamınız Seçtiğiniz TV'lerde Yayınlansın
Rtük TV Reklam Yayın Kaydı Mail'e Gelsin

Yeni Nesil TV Reklamları
Şimdi Tüm Kobilere 450TL’den Başlayan Fiyatlarla, Hemen Arayın En Uygun Fiyat Garantisi ile TV Reklam Fiyat Teklifi Alın

TV Reklam Konumlandırma

TV Reklamı yayınlanacak markanın hedef kitlesi belirlendikten sonra , ürünün fiyat skalası, sektördeki sıralaması ve dahi hizmet kalitesi TV Reklam Ajansı tarafından net olarak bilinmelidir.

TV Reklam kampanyası başlayan ucuz bir ürünün pahalı markalar gibi TV Reklam prodüksiyonu yapması yanlış olur. Örneğin bir çamaşır suyunu pırlanta reklamı gibi çekmek, ürün ucuz olsa da pahalı izlenimi verecektir.TV Reklamı yapılacak programların seçiminde de bu etki göz ardı edilmemelidir.

a-haber-images
startv-reklam-images
showtv-reklam-images
atv-reklam-images
cnnturk-logo
kanald-logo
foxtv-logo
haberturktv-logo
trttv-logo
ntv-logo
tv8-logo
ligtv-logo

TV Reklam Modelleri

Dünya da ve Ülkemizde TV Reklam gün geçtikçe çeşitlenmektedir. Özellikle dijital ortamlarda her gün yeni bir TV Reklam modeli ile karşılaşıyoruz. Bununla birlikte TV Reklamların da bazı standartların dışına çıkmak pek mümkün değildir.

Gelecekte ne olur bilinmez ama bugünün dünyasında TV Reklam türleri hemen hemen standart hale gelmiştir. Bunlar, TV Bant Reklam, TV Spot Reklam, TV Sponsor Reklam,  TV Advertorial Reklam, TV Ürün Yerleştirme olarak birkaç başlıkta toplanırlar.

TV Bant Reklam

TV Reklamları arasında en çok talep gören tür olarak karşımıza çıkar. RTÜK en az 8 saniye en çok 10 saniye olarak sınırlarını belirlemiştir. TV Bant Reklamlar izleyici henüz programı izlerken ekranın altında belirdiği için TV Spot Reklama göre görünürlüğü daha yüksektir. Bu sebepten markasını yeni oluşturan firmalar TV Bant Reklamı tercih ederler. TV Bant Reklam tasarımlarında seslendirme yoktur. Daha çok dikkat çekici tasarımlarla izleyiciyi reklama bakmaya teşvik eder. RTÜK kuralları gereği spor müsabakalarında ve haber bültenlerinde TV Bant Reklam yayınlanamaz.

TV Bant Reklam Ölçüleri: 1920 *220 px tir. Backround color: R:0 G255 B:0 veya saydam TV Bant Reklam render formatı kanaldan kanala değişiklik göstermektedir: Mpeg 4 veya Targa +Alpha dır.

TV Bant Reklamlar Adobe premier ,after effect  veya herhangi bir video programında yapılabilir.

TV Bant Reklam Örnekleri!

TV Bant Reklam hakkında daha detaylı bilgi ve TV Bant Reklam örneklerini buradan inceleyebilirisiniz. Hemen marka temsilcimizle görüşün TV Bant Reklam Fiyat Teklifi Alın!

TV Bant Reklam Örneklerini İnceleyin | Daha Fazla Bilgi Alın!

TV Spot Reklam

Reklam denince ilk akla gelen TV Reklam modelidir. Televizyonda yayınlanan programların arasında çıkan kuşaklarda yayınlanan her bir reklama TV Spot Reklam denir. Siyah beyaz TV’lerde izlediğimiz reklamlardan bu yana hiçbir değişikliğe uğramayan en verimli TV Reklam şeklidir. Burada bakacağımız temel nitelik mesajı en iyi veren reklam türü ise bu kesinlikle TV Spot Reklam olacaktır. RTÜK TV Spot Reklam içinde bir süre kısıtlaması getirmiştir. Bu süre En az 5 en çok 90 saniyedir. TV Spot Reklamlar da ses kullanılabilir. Bu da mesajın gücünü artırır ve akılda kalıcılığı kuvvetlendirir.

TV Spot Reklam Ölçüleri: 1920*1080 px tir. Backround color: yoktur. TV Spot Reklam render formatı Televizyon Kanaların da değişiklik göstermektedir: Mpeg 4 veya Targa +Alpha

TV Spot Reklam Örnekleri!

TV Spot Reklam hakkında daha detaylı bilgi ve TV Spot Reklam örneklerini buradan inceleyebilirisiniz. Hemen marka temsilcimizle görüşün TV Spot Reklam Fiyat Teklifi Alın!

TV Spot Reklam Örneklerini İnceleyin | Daha Fazla Bilgi Alın!

TV Sponsor Reklam

TV Reklam tarihine adını altın harflerle yazdıran Atiker’in firmasının Kurtlar Vadisi başarısı ile tahtına oturmuştur. TV’de yayınlanan her hangi bir programın sponsoru olduğu anlamına gelir. Yine Atiker efsanesi ile örneklendirelim. TV Programı ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vasisi Başlıyor! ” diye başlar. TV Programının Reklam Kuşağı başlamadan önce yine ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vadisi Reklamlardan Sonra Devam Edecek! ” şeklinde devam eder. TV Reklam dönüşünde ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vadisi Devam Ediyor ” olarak sonlanır. TV Programı sonunda da ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vadisi Sona Erdi! ” olarak biter.

Burada TV Sponsor Reklamın fiyatını, programın reytingi ve TV Reklam kuşak sayısı belirler. Sponsor reklamın her bir bölümü 5 saniye olarak belirlenmiştir. Seslendirme yapılan prestijli bir TV Reklam modelidir. TV Sponsor Reklam Ölçüleri: 1920*1080 px tir. Backround color: yoktur.

TV Sponsor Reklam Örnekleri!

TV Sponsor Reklam hakkında daha detaylı bilgi ve TV Sponsor Reklam örneklerini buradan inceleyebilirisiniz. Hemen marka temsilcimizle görüşün TV Sponsor Reklam Fiyat Teklifi Alın!

TV Sponsor Reklam Örneklerini İnceleyin | Daha Fazla Bilgi Alın!