EMBAY MEDYA TV Reklam Filmi

Embay Medya

TV Reklam Filmi

Reklam çekimi nedir firmaların ürünlerini, markalarını tanıtabilmek için hazırladığı videoları tanımlar. Bunlar televizyon da dahil olmak üzere birçok yede yayınlanabilir. Doğru hazırlanan bir reklam filmi sayesinde hedef kitlenize daha iyi bir şekilde ulaşabilir, etkili tanıtımlar yapabilirsiniz. Tüm reklam filmleri, firmaların ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine özel bir şekilde hazırlanır. Ancak tüm reklam filmi sürecinin doğru yürütülmesi gerekir. Filmde yapılan küçük hatalar tanıtımın kötü sonuçlar vermesine sebep olur. Firmamız tüm gereksinimlerinizi profesyonel bir şekilde değerlendirerek en iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur. TV reklam filmi çalışmalarınız için iletişime geçerseniz, tanıtım filmlerinizde başarı elde edebilirsiniz.

TV Reklam Filmleri Nasıl Olmalı?

Tanırım ve reklam filmlerinizden en iyi sonuçları almak istiyorsanız, tanıtım filmlerinin doğru bir şekilde planlanması gerekir. Bu bakımdan ilk olarak reklamın hangi duyguyu, düşünceyi taşıması gerektiği ele alınmalıdır. Her reklam filmi bir mesaj vermesi için planlanır. Dolayısıyla içinde yer alan tüm öğeler buna uygun olarak seçilmelidir. Bir reklam filmi nasıl olmalı konusunda buna büyük bir dikkat gösterilmelidir. Reklam filmi içinde kullanılan resimler ve görüntüler de dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Böylece tanıtım filmlerinizden en iyi sonuçları almanız mümkündür. Bunların yanı sıra süreye de dikkat edilmelidir. Çok uzun olan videolar bir süre sonra sıkıcı olacağı için zaman dikkatli bir şekilde hesaplanmalı, verimli şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca içerik de izleyicilerin dikkatini çekecek düzeyde olmalı, bir merak uyandırmalıdır. Böylece reklam tanıtımlarınızdan daha iyi sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

TV Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Televizyon reklam filmleri bir süreçten meydana gelir. Tüm bunlar ilk olarak müşterinin iletişime geçerek konu hakkında ayrıntılı bilgi vermesi gerekir. Ardından müşteri ile bir toplantı yapılarak ne istendiği, neler yapılabileceği konuşulur. Bundan sonra reklam filminde hedef kitlenin ne olduğu incelenir. Firmanın azarı da incelenerek buna en uygun çözümler sağlanır. Reklam filminin nasıl olacağı, içinde bulunacak öğeler, seslendirme ve görüntüler planlanır. Reklam filmi yapım süreci nedir böylece ana taslak olarak tamamlanır. Sonrasında ise bir takım kurgu çalışmaları gerçekleştirilir. Bunlar müşteriye sunulduktan sonra aralarından bir tercih yapması için müşteriye sunulur. Bunlardan bir beğeni yapıldıktan sonra ise sırada gerçek filmin çekilmesi vardır. Burada şu gibi maddeler takip edilir;
 1. Senaryo hazırlanması
 2. Efekt, müzik ve jingle çalışmaları
 3. Çekim yapacak ekibin belirlenmesi ve cast seçimi
 4. Ön hazırlık
 5. Çekim
 6. Post prodüksiyon
Tüm bunların tamamlanması ardından reklam filmi yapım süreci nedir sona erer. Sadece hangi televizyonda yayınlanacağı kalır. Bu konuda dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekir. Hedef kitleniz neyse buna uygun bir şekilde karar verilmelidir. Hangi kanalda yayınlanacağına ve saate dikkat edilmelidir. Firmamız başından sonuna kadar tüm süreci başarılı bir şekilde yönetir. Böylece tanıtımlarınızdan en iyi sonucu almanız sağlanır.

Reklam Filmlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Markanızın ve ürünlerinizin daha geniş bir kitleye ulaşmasını istiyorsanız, reklamlar size en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur. Ancak bu sadece doğru hazırlanan bir kampanya için geçerlidir. Dolayısıyla düzgün bir planlama yapılması şarttır. Burada ilk olarak firmanın rakipleri incelenerek daha önce nasıl çalışmalar gerçekleştirdiği incelenmelidir. Böylece bunlar göz önünde bulundurularak daha iyi çalışmalar yapılabilir. Bir tanıtım filmi nasıl olmalı, bu sayede daha iyi sonuçlar sunar. Bunun yanı sıra reklam filminde olan tüm öğelere dikkat edilmeli, bir amaç taşımasına özen gösterilmelidir. Bunlar reklam kampanyasını ve ana fikri desteklemelidir. Eğer filmde oyuncular da yer alacaksa profesyonel olmalıdır. Reklam kampanyasında kullanılan metinler de dikkatli bir şekilde kaleme alınmalıdır. Uzun metinlerin anlaşılmada zorluk çıkaracağı unutulmamalıdır. Bu nedenle insanların kolay anlayabileceği yapıda olmalıdır. Ayrıca reklam filminde kullanılan kameralar da kaliteli olmalıdır. Firmamız reklam çekimlerinizi başarılı bir şekilde yöneterek, tanıtımlarınızda en iyi sonuca ulaşmanızı sağlar. Bir reklam filmi nasıl olmalı diyorsanız ve en iyi sonuçları almak istiyorsanız, bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Reklam Filmlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Reklam filmlerinin başarılı olması birçok unsura bağlıdır. Bunlar dikkatli bir şekilde değerlendirilirse ürünlerinizi daha kısa sürede en geniş kitleye ulaştırabilirsiniz. Bu bakımdan çekimler esnasında aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi şarttır;
 1. Tanıtım filminin uzunluğu doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Çok kısa olması istenen mesajın verilememesine, çok uzun olması kişilerin izlerken sıkılmasına neden olabilir. Her iki durum da reklam filmi başarıya ulaşmaz.
 2. Seslendirme dikkatli yapılmalı, çok kısık ve çok yüksek sesli olmamasına dikkat edilmelidir. Bu açıdan müzik de kişilerin kulağına hitap etmelidir.
 3. Oyuncu kullanılacaksa tüm süreç başarılı bir şekilde yönetilmelidir.
 4. Reklam filminde kullanılacak mekan doğru seçilmelidir. Akılda kalıcı ve göze hitap eden yapılar en iyi sonucu almanıza yardımcı olur.
 5. Efektlerin doğru ve yerinde kullanılması en iyi sonucu almanıza yardımcı olur.
 6. Çekimler yüksek çözünürlükte olmalıdır. HD ya da 4K çekimler kişilere daha iyi hitap etmenize yardımcı olur.
Firmamız reklam çekimlerinde en yüksek kalitede kameralar kullanarak en iyi çözümleri sağlar. Süper Slowmotion ile ana daha kolay bir şekilde odaklanmanız mümkündür. Tecrübeli ve profesyonel ekiplerimiz tüm süreci başarılı bir şekilde yöneterek, en iyi reklam sonuçlarını almanızı sağlar.
Bant Reklam Örneklerimiz
Yukarı Çık
Kapat Yakınlaştır
Context Menu is disabled by theme settings.