TV Reklam Nasıl Verilir?

TV Reklam, televizyonda izlediğimiz programlarda, görsel ve sesli öğeler kullanılarak, ürün veya hizmet tanıtımlarının yapılmasına denir. TV Reklam yapmak için neler yapılması gerektiği aşağıda detaylıca anlatılmıştır.

TV’de Reklam Vermek birçok firmanın hayalini kurduğu ancak gerek maliyetlerinin gerekse nasıl bir yol izlenildiğinin bilinmemesinden dolayı vazgeçtiği bir yöntem olmuştur. TV Reklam veren firmalarında gerçekten çok kazandığı bir pazarlama argümanıdır.

TV Reklam Planlama

TV Reklam Planlama işi Medya Satın Alma firmaları tarafından yapılmalıdır. Televizyon reklamı yüksek bütçelere yapılıyor gibi görünse de,işi bilen bir Medya Satın Alma firması maliyetleri yarıdan daha fazla düşürebilir. Herhangi bir Reklam Ajansı bütün yıl boyunca belki bir ya da birkaç kez TV Reklamı satın alması yapıyordur. Bu sebepten günlük fiyatlara ve işleyişe hakim olmaları düşünülemez. Kanal dan ne fiyat alırsa üzerine karını ekler ve müşterisine sunar.

Oysa Embay Medya TV Reklam Ajansı gibi büyük bütçelerle TV Reklam satın alan firmalar bir ajansın bir yılda yayınladığı reklamları bir günde yayınlar. Bu da Ajansa çok büyük bir pazarlık kabiliyeti katar. Embay Medya TV Reklam Ajansının kanallarda teminat mektupları ve milyonları aşan kredileri bulunmaktadır. Ayrıca kanallar bu tip firmaların kendileri ile daha uzun çalışmalarını sağlamak için reklamlarını daha iyi yerlerde yayınlarlar.