Havadan Drone Çekimleri

Havadan drone çekimin ne olduğunu anlayabilmek için öncelikle drone’nin ne olduğunu bilmek gerekiyor haliyle ... Drone: reklam, dizi, sinema, belgesel v.b gibi yapımların havadan görüntülerinin çekilmesi için kullanılan araçlardır. Bu araçlar drone operatörü ve bir de kameraman olmak üzere iki kişi tarafından kullanılan bu araçların altına bir kamera sistemi kurulur ve bu sayede gayet kaliteli ve titreşimsiz bir görüntü kaydı alınması sağlanır.

Havadan drone çekimi televizyon sektöründe eşsiz bir yere sahiptir. TV Reklamlarının çoğunda denk gelmişsinizdir genelde havadan yapılan çekimlerin görüntüleri sayesinde insanlara tanıtılmak istenen alanlar çok kolay ve kısa bir süre içerisinde aktarılmaktadır. Bir örnek verecek olursak; Mesela, İstanbul’da bir koşu yarışı var ve bu yarışın belli başlı bazı kısımlarının daha net bir şekilde gösterime sunulması için muhakkak havadan çekilmesi gerekiyor. İşte tam da bu sırada devreye drone araçlar giriyor.

Ancak ne var ki bu araçlar profesyonel drone operatörleri tarafından kullanılmadığı takdirde harcanan tüm çaba bir anda boşa çıkabilmektedir. Dolayısıyla bu işi yaparken kimlerle çalışmak gerektiğine çok dikkat edilmeli, doğru tercihler yapılmalıdır. Biz de bu tercihlerinizde WOW Medyatv ekibi olarak sizlere havadan drone çekimleri yapma konusunda destek vermeye adayız. Bu alanda daha geniş bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Drone Çekim Görüntüleri